Čím viac máme, tým menej využívame

Autor: Miriama Roziaková | 23.4.2012 o 17:58 | Karma článku: 6,56 | Prečítané:  1026x

Keď mi včera mamina povedala, že my mladí v súčasnej dobe sme tak leniví, že to fakt nie je ani možné a čím viac možností, ako si vyplniť voľný čas máme, tým viac sme leniví, znudení a nerobíme nič, neostávalo mi iné len si sama pred sebou a samozrejme aj pred maminou priznať, že má naozaj pravdu.

Dnes je veľmi ťažké zaujať nás niečím, lebo sme asi už príliš vyberaví. Stačí sa poobzerať po okolí a už z unudených tvarí vidieť, akí sme otrávení životom. Nesnažím sa zmeniť iných, iba sa snažím pochopiť, prečo je tomu tak. Kto mi poradí zaručený recept na „NElenivosť"? Katastrofa je, keď si vo chvíli, kedy nehýbeme ani len prstom dokážeme povedať medzi nami lenivcami zbožňovanú a o to nezmyselnejšiu vetu : „Mne sa nič nechce." Sama seba mám chuť zastreliť v momente, kedy túto absurdnosť vyslovím, pretože už z daného momentu vyplýva, že nerobím nič a ak si dokážem povedať toto? Aj teraz ma oblieva pocit hanby, keď si predstavím, akým spôsobom som trávila svoj čas posledný rok. Niekedy by skutočne stačil len kúsok sebakontroly, chuti, dobrej nálady a je po probléme, netreba z toho robiť tragédiu. Už len tú chuť a silu premôcť seba nazbierať a život začne mať hneď iný rozmer. S úsmevom na tvári a hlavou plnou lenivosti(to už zo zvyku) idem ku kamarátke, lebo sedieť doma na zadku a ľutovať sa + tvrdiť, že nie je čo robiť je úplná, ale úplná hlúposť! Nechcem sa predsa unudiť k smrti. :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Technic sa nedá naučiť. Ako sa učiteľ stal dizajnérom Lega

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

SVET

Výbuchy po futbalovom zápase v Istanbule zabili 29 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.


Už ste čítali?