Sobotňajší stereotyp

Autor: Miriama Roziaková | 12.5.2012 o 6:39 | (upravené 12.5.2012 o 6:45) Karma článku: 7,47 | Prečítané:  498x

Sobota ráno. Niekto o tomto čase ešte spí, niekto pracuje, iní sa zase zotavujú z ťažkej piatkovej noci a ja, ako každú sobotu sa chystám upratovať. Samozrejme, nechuť je obrovská, ale napriek tomu sa po dopísaní týchto pár riadkov (ktorými vám chcem ukázať, že doma naozaj nezaháľam) vyzlečiem pyžamo, nahodím pracovný odev, vezmem do ruky handru, vedro s vodou a prípravkom na čistenie, veci na zmývanie, vysávač a začnem lietať po dome ako šarkan.

Väčšinou ma sobotňajší ranný  stereotyp ubíja, pretože nie každú sobotu mám chuť vstať o 7 ráno a bojovať s chumáčmi prachu a smeťami na kobercoch. Dnes sa musím pochváliť, prekonala som sa a bez akýchkoľvek námietok som vstala z postele ešte skôr ako obvykle a bez slova som prijala pokyny, ktoré mi dala mamina. Tým sa určite nechcem vychvaľovať, veď nie som jediná, ktorá niečo robí a na druhej strane, predsa si musím odpracovať to, čo počas týždňa nestíham a zanedbávam.
Ale u nás doma je to už zvykom, že v sobotu sa stáva našou najlepšou priateľkou handra, metla, vysávača kopa čistiacich prostriedkov (na podlahu, na okná,...) Priznávam, že začiatky s kamarátkou handrou neboli ľahké, pretože ja osobne som nemala k nej vytvorení nejaký extra vzťah. No, má však niekto rád upratovanie? Dnes už mi nemusí nikto pripomínať, čo mám urobiť a že vôbec mám nejaké povinnosti, lebo za toľké soboty som si na to už zvykla. Ba dokonca som sa skamarátila aj s handrou, ktorú som teda najprv nemala príliš rada a dnes sú z nás celkom dobré kamarátky a ja som rada, že bez výhrad za ňou každé sobotňajšie ráno zájdem a strávim s ňou pár pekných, upratovacích chvíľ a vlastne, nielen handra je moja kamarátka, ale aj vysávač, metla... Spolu tvoríme celkom fajn tím a myslím, že aj výsledok po našom spoločnom upratovaní nie je najhorší.
Letím ja za kamarátmi, kamarátkami...hor sa do upratovania!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?