Mama je číslo 1

Autor: Miriama Roziaková | 20.6.2012 o 21:50 | Karma článku: 9,44 | Prečítané:  827x

Koľko hanby mám v sebe kvôli odsúvaniu mamy na vedľajšiu koľaj? Nespočetne veľa...Dnes, keď som si skutočne uvedomila, kto je mama, prišlo mi ľúto, že som nejakého človeka dokázala nad ňu povýšiť.

Áno, lebo jedine ona mala so mnou trpezlivosť vždy. Nikdy nedokázala povedať, že nemá čas alebo sa jej nechce počúvať moje sťažovanie. Jedine mama stojí pri mne v každej chvíli, či už keď som šťastná, alebo na dne. Povie si svoj názor, aj keď sa mi mnohokrát nepáči, ale len mama povie všetko úprimne, mama sa na nič nehrá. Nikdy by mi nechcela zle. Nenosí masku na tvári, neskrýva svoju pravú tvár...Lebo je to jediná osoba na svete, ktorej láska je nekonečná a nesmrtelná. Zvykla som sa smiať mamičkárom, ale posledné 2-3 týždne mám pocit, že sa stávam mamičkárom aj ja. Chodím za maminou, objímam ju, dávam jej pusu...To sú veci, ktoré niektoré deti alebo teda väčšina z nich robí bežne, no ja som od malička bola zvlástna. Akoby som sa hanbila prísť za ňou a uštedriť jej bozk na líce. Ale to nie je hanba. Dnes to už viem. Keď mi ľudia hovorili o tom, že mama bude vždy na prvom mieste, smiala som sa, hádala som sa s nimi, že to nie je pravda. No mali pravdu, hádala som sa zbytočne. Nikto ma nevie rozosmiať lepšie ako moja mama, nikto mi nedokáže poskytnúť lepšie útočisko, keď sa cítim smutná, ako mama. Človek vyznáva kadejaké hodnoty, ľudia sú materialisti, mamonári, ale aj títo ludia by mali vedieť, že nič im nenahradí lásku, ktorú im dáva mama. Chcem len povedať, že svoju mamu veľmi ľúbim...Je mojou jednotkou, mrzí ma, že doteraz bola druhá, ale dnes dostala svoje čestné prvé miesto, ktoré jej malo patriť už veľmi dávno. Nič nie je krajšie ako úsmev mamy...úprimný, láskavý a nenahraditeľný. Jej náruč je najbezpečnejším miestom vo vesmíre.

Idem za ňou, za maminou, poďakovať jej, lebo zase raz pri mne stojí, hreší ma a povzbudzuje. Lebo len ona ma bude milovať od počatia až do večnosti. Ak ste si aj vy vašu mamu dostatočne nevedeli doceniť, tak to urobte, kým nie je neskoro. Tú osobu vám nenahradí nikto, nikdy nikto!!! :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?