Keď bojujeme sami so sebou

Autor: Miriama Roziaková | 18.5.2012 o 6:33 | (upravené 18.5.2012 o 6:41) Karma článku: 6,04 | Prečítané:  664x

V živote človeka sa zvyknú ocitnúť situácie, keď musí zvládnuť jeden z najťažších bojov. Nejde o boj s chorobou, ale boj so sebou. Niekto si možno povie: ,,Čo môže byť na takom boji zložité?“ Veľakrát sa človek v boji radšej vzdá akoby mal vytrvať. Niet však nič lepšie, ako pocit z výhry. Nie výhry nad niekým iným, ale nad sebou, nad svojimi nedostatkami.

Hovoríme, že sa nemeníme, že zostávame rovnakí, no pravda je iná. Vzhľadovo sa mnoho ľudí nezmení, no vnútorne áno. Každý sa mení. Niekto menej, iný zase viac. Čo si tak obliecť nového človeka? Nie zmeniť seba na úplne inú osobu, len sa pokúsiť zlepšiť sa, priznať si chyby a bojovať, aj keď padnem na kolená, mal by som ich  kvôli sebe a trochu aj ľuďom, ktorých mám rád oprášiť, vstať a ísť ďalej. Vzdať sa je ľahké, úplne niečo iné je nevzdať sa a pokračovať ďalej. Ľudí nemôžeme zmeniť, musia sa zmeniť sami z vlastnej iniciatívy. Nedá sa byť donekonečna zatrpknutý alebo sebecký. A keď sa ocitne v momente človeka chvíľa, v ktorej stráca to najcennejšie, nemôže sa vzdať, potrebuje bojovať so sebou kvôli sebe a bojovať aj za to, čo stráca. Veci sa dajú napraviť, vzťahy, my, to všetko sa dá zachrániť, ale najprv si treba uvedomiť, kde sa stala chyba, čo by som mal urobiť, aby mi časť života neprebehla pomedzi prsty.

Vytrvalosť, jedna z veľmi dôležitých vecí, ktoré potrebujeme mať. Veď ako sa hovorí : ,,Trpezlivosť ruže prináša." Niekedy nie je vhodné všetky nezhody riešiť hneď, treba trochu počkať. Napadol mi ako príklad napríklad taký Listerine. Možno to znie smiešne, ale naozaj. Ak chceme, aby mal nejaký účinok, mali by sme ho aplikovať každý deň a vydržať najmenej 30 sekúnd. Vy, ktorí ste ho už skúšali alebo ho nebodaj stále používate, viete, aký hrozne pálivý je. Človek očervenie, má pocit, že už-už ho vypľuje, ale kto chce, vydrží. Kto nechce, nevydrží. Občas je to aj u človeka tak ako s Listerinom. Účinky nevidíme hneď po týždni, ale až po nejakom čase. Museli by sme mať čarovný prútik, aby sme vedeli zo seba urobiť hneď lepšiu osobu a vyriešiť všetky spory. A len ak sa naozaj budeme snažiť a dáme tomu trochu času, odpustia nám aj iní a dokážu nám možno dať novú šancu. S úsmevom na tvári sa to zaručene podarí!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

V jadre Únie už sme, je na Ficovi, čo ďalej

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?