Vyhrala som ananás

Autor: Miriama Roziaková | 15.6.2012 o 20:20 | (upravené 15.6.2012 o 20:51) Karma článku: 9,36 | Prečítané:  1260x

S týmito slovami dnes za mnou prišla moja dobrá kamarátka a susedka. V prvom momente mi to prišlo smiešne, lebo ľudia sa tešia vtedy, ak vyhrajú niečo naozaj skvelé, ale vyhrať obyčajný ananás a byť z toho šťastný? Tak toto je skutočná radosť, radosť z maličkostí.

Chcela som konečne napísať o niečom, čo by nebolo len zamýšľanie sa, ale asi mi to zase raz nevyjde! V prvom momente som sa v duchu pýtala, čo vlastne môže byť tak úžasné na tom, ak niekto vyhrá ananás.A potom, mi to došlo. Nešlo o to, že vyhrala ananás, išlo o obyčajnú úprimnú ľudskú radosť, ktorej som mohla byť svedkom. Spočiatku to vyzeralo naozaj absurdne, ale pokiaľ nad tým trochu popremýšľate, zistíte, že je pekné tešiť sa z maličkostí.

Keby vyhrám ananás ja, určite by som ohŕňala nosom, pretože ananás fakt nemusím a vlastne, čo je to taký ananás, nejaká trápna cena útechy? Nie, kdeže, to je akási skúška človeka, či sa dokáže potešiť z niečoho, čo možno nepokladá za cenu, za výhru. No pár hodín dozadu mi jedno mladé dievča ukázalo, ako málo stačí ku šťastiu. Kľudne sa na tom smejte pokiaľ chcete, no ja sa už nesmejem, len sa usmievam, pretože mi došlo, čo je skutočná a nefalšovaná radosť, šťastie. Tešiť sa z niečoho veľkého, obrovského, drahého sa dokáže takmer každý, ale so šťastným úsmevom na tvári a pocitom spokojnosti v očiach vedieť vyhlásiť : ,,Vyhrala som ananás.", to je štaštie.

Nie, toto nie je pokus o to, aby som akože zo seba robila múdru, ale o to, aby sme si vedeli uvedomiť, že sa treba tešiť aj z maličkostí. Lebo ten, kto sa vie tešiť z malých vecí si zaslúži dostávať veľké veci, zaslúži si, aby sa diali v jeho živote veľké a krásne veci. Pretože veľa vecí začína maličkosťami. Niekedy majú malé veci oveľa väčšiu hodnotu ako veľké. :-)

,,Vyhrala som ananás, ale dala som ho kamarátke, pretože sa mi nezmestil do tašky a vlastne, mňa už potešil dosť." Týmito slovami kamarátka ukončila svoje rozprávanie a ešte raz sa na mňa šibalsky usmiala...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

V jadre Únie už sme, je na Ficovi, čo ďalej

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?